Zadzwoń: +48 71 321 73 77, +48 664 170 508|mdent@mdent.wroclaw.pl
Implantologia (implanty zębów) 2018-04-08T17:43:38+00:00

Implantologia (implanty zębów)

implantologiaNajkorzystniejszą i najbardziej fizjologiczną metodą odbudowy braków zębowych jest ich rekonstrukcja przy pomocy implantów. Implant, inaczej wszczep kostny, to niewielkich rozmiarów wkręt zastępujący korzeń zęba, który podczas zabiegu chirurgicznego jest umieszczany w kości w miejscu utraconego zęba.

Po jego wygojeniu i integracji z kością stanowi fundament, na którym jest odbudowywana korona zęba. Stosowanie implantów w przypadku odbudowy utraconych zębów ma wiele zalet, przede wszystkim eliminuje konieczność szlifowania sąsiednich zębów, zachowuje podstawę kostną, pozwala zrezygnować z niewygodnych protez wyjmowanych i nieestetycznych zaczepów metalowych.

Zabiegi wykonywane w naszym centrum to:

 • wszczepienie implantu,
 • zabiegi odbudowujące kość (augmentacja, czyli regeneracja kości z wykorzystaniem materiałów kościozastępczych i bloków kostnych i dystrakcja kości wyrostka zębodołowego),
 • podniesienie dna zatoki szczękowej (dotyczy bocznego odcinka szczęki, przy niewystarczającej ilości kości do wszczepienia implantu – technika otwarta, tzw. sinus lift, lub technika zamknięta, tzw. osteotomowa).
 • PRF, A-PRF (zabiegi z fibryną bogatopłytkową)

Najczęściej zadawane pytania:

Implant jest cylindryczną lub stożkową śrubą, zwykle wykonaną z  tytanu, która służy jako zamiennik korzenia zęba. Implant łącząc się za pomoc łącznika z koroną protetyczną w sposób najbliższy naturze odtwarza utracony ząb lub zęby. Implant dentystyczny umieszczony jest w kości szczęki lub żuchwy, dzięki czemu łączy się z naturalną kością (proces osteointegracji) dając mocną i stabilną podstawę do odbudów protetycznych. Implanty zębów mogą być używane do zastąpienia pojedynczego zęba, mostu wielopunktowego wspieranego implantami lub protezy nakładowej (wyjmowanej typu overdenture) opartej na 2 lub 4 implantach. Implant jest biozgodny, co oznacza że organizm odbiera go  jako naturalny element i się z nim zrasta.

Implanty wykonane są z tytanu (grade 2), charakteryzują się różną długością – obecnie najkrótszy implant ma ok. 6 mm, najdłuższe implanty nawet 17 mm. Średnica implantów waha się między 3,0 a 5,5 mm. W naszym Centrum wykorzystujemy implanty światowych liderów między innymi koncernu Dentsply: implnty Ankylos i Astra tech system implant. Ankylos TissueCare Concept to nadzwyczaj precyzyjne stożkowe połączenie Tissue C-Connection, które eliminuje mikroruchy i jest odporne na kolonizacje bakteryjną. Ten rodzaj połączenia gwarantuje idealne dopasowanie eliminując tarcie, przez co zapobiega resorpcji kości oraz zapewnia stabilność i zdrowie tkanki twardej i miękkiej.

 • Implanty stomatologiczne są niezwykle bezpieczne i trwałe. Po okresie wgajania (około 8 tygodni) implant będzie stanowił podstawę do odbudowy protetycznej funkcjonującej jak naturalny ząb.
 • Implanty dentystyczne są najlepszym i najbardziej opłacalnym długoterminowo rozwiązaniem. Tradycyjne mosty oparte na filarach własnych zębów mają trwałość od 5 do 10 lat. Często wymagają oszlifowania zdrowych, żywych zębów, co w konsekwencji może prowadzić do ich obumarcia i konieczności leczenia endodontycznego zęba co z kolei wpływa na ich trwałość.
 • Implanty dentystyczne chronią zdrową kość tzn. utrzymują objętość kostną. Pozostawienie pustych miejsc w jamie ustnej po utracie jednego lub więcej zębów może prowadzić do dodatkowych problemów zdrowotnych takich jak utrata kości prowadząca do jej zaniku czy problemów w stawie skroniowo-żuchwowym.
 • W przeciwieństwie do mostów, implanty nie opierają się na filarach zdrowych zębów, co pozwala chronić własne zęby przed uszkodzeniem spowodowanym ich oszlifowaniem. Implanty funkcjonują i wyglądają jak prawdziwe zęby, nie sprawiają żądnych trudności w utrzymaniu higieny, mówieniu czy żuciu.
 • Dbanie o implanty przebiega w taki sam sposób jak w przypadku prawdziwych zębów, niezbędna zatem jest staranna higiena jamy ustnej i regularne wizyty u dentysty. Przy dobrej higienie i regularnych wizytach kontrolnych implanty pozostaną dożywotnio!
 • Implanty w idealny sposób odtwarzają naturalne korzenie zębów, zapewniając stabilizację odbudów protetycznych. W pełni zastępują naturalne zęby w odgryzaniu i żuciu przywracając prawidłowe funkcje żucia oraz odtwarzając właściwie relacje zgryzowe
 • Implanty są biokompatybilne = biozgodne, czyli dobrze tolerowane przez organizm
 • Są idealne w osiągnięciu pełnej estetyki (wysoko estetyczne korony pełnoceramiczne na łącznikach estetycznych)
 • Względy ekonomiczne – 1 implant + korona to koszt porównywalny cenowo do 3-punktowego mostu porcelanowego. Trwałość implantu jest dożywotnia, mostu zaś 7-10 lat.

Może zdarzyć się sytuacja, że implant nie przyjmie się, czyli nie nastąpi jego osteointegracja. Zdarza się to bardzo rzadko, jest to ok 1-2% przypadków, a przyczyny są często trudne do ustalenia (zły stan kości, infekcje, zła higiena, utajone choroby, zbyt mała siła wkręcania (brak stabilizacji pierwotnej) lub zbyt duża siła wkręcenia implantu (przegrzanie kości), palenie tytoniu). W takiej sytuacji implant musi zostać usunięty – zabieg ten nazywamy eksplantacją. Po około 10-12 tygodniach od usunięcia implantu u pacjentów wykonywana jest powtórna implantacja. Pacjent nie ponosi kosztów ponownej implantacji.

Po zakończonym pomyślnie procesie osteointegracji (w prawidłowych warunkach już po 8 tygodniach) można wykonań odbudowę protetyczną. Nie ma ustalonego okresu jak długo implant utrzyma się w kości. Jest to indywidualne dla każdego pacjenta. Wpływa na to stan kości, codzienna higiena oraz kontrolne wizyty u stomatologa. Spełnienie tych warunków pozwoli na utrzymanie pozytywnego efektu leczenia implantoprotetycznego przez wiele lat, bardzo często na zawsze.

Aby ocenić koszty leczenia implanto-protetycznego konieczne jest wykonanie dokumentacji radiologicznej (poglądowe zdjęcie pantomgoraficzne, szczegółowa tomografia komputerowa). Zdarzają się sytuacje, w których przed wszczepieniem implantu konieczne jest wykonanie dodatkowych zabiegów regenerujących kość. Aby precyzyjnie ocenić koszty i procedury dalszego leczenia zachęcamy do umówienia wizyty konsultacyjnej po której lekarz przygotuje indywidualny  plan leczenia implanto-protetycznego z kosztorysem.

Poglądowe koszty:

 • Implant – 3000 zł
 • Zabiegi regeneracyjne kości z wykorzystaniem biomateriału – 2500-4000 zł

Możliwości koron na implantach:

 • Korona porcelanowa na metalu na łączniku standardowym koszt 2300 zł
 • Korona porcelanowa na złocie na łączniku standardowym koszt 2300 zł + koszt złota
 • Korona porcelanowa na metalu nieszlachetnym na łączniku indywidualnym Atlantis 2900 zł
 • Korona porcelanowa na złocie na łączniku indywidualnym Atlantis 2900 zł + koszt złota
 • Korona pełnoceramiczna typu Cerkon na łączniku tytanowym standardowym 3000 zł
 • Korona pełnoceramiczna typu Cerkon na łączniku indywidualnym Atlantis3500 zł
 • Korona pełnoceramiczna typu Cerkon na łączniku estetycznym 3500 zł

Dajemy Pacjentom dożywotnią gwarancję na implanty! W przypadku konieczności wykonania ponownego zabiegu implantacji pacjent nie pokrywa kosztów powtórnego wszczepienia implantu.

Ceny:

 • Implant 3000 zł
 • Podniesienie dna zatoki szczękowej (sinus lift) osteotomowo – bez opłat lub do 1500 zł
 • Podniesienie dna zatoki szczękowej (sinus lift) bez augmentacji – 2500-3000 zł
 • Podniesienie dna zatoki szczękowej (sinus lift) z augmentacją – 3000-4000 zł
 • Sterowana regeneracja kości materiałem kościozastępczym i bloki kostne – od 2000 zł
 • Alweoplastyka w zakresie leczenia implantologicznego – bez opłat
 • Alweoplastyka w zakresie leczenia protetycznego – od 700 zł

Nasi specjaliści:

Magdalena Nadolna-KarpińskaMarek Adwent

Pozostałe usługi:

Zarejestruj się!

Please wait...