Zadzwoń: +48 71 321 73 77, +48 664 170 508|mdent@mdent.wroclaw.pl
Implantologia (implanty zębów) 2017-04-10T18:04:46+00:00

Implantologia (implanty zębów)

implantologiaNajkorzystniejszą i najbardziej fizjologiczną metodą odbudowy braków zębowych jest ich rekonstrukcja przy pomocy implantów. Implant, inaczej wszczep kostny, to niewielkich rozmiarów wkręt zastępujący korzeń zęba, który podczas zabiegu chirurgicznego jest umieszczany w kości w miejscu utraconego zęba.

Po jego wygojeniu i integracji z kością stanowi fundament, na którym jest odbudowywana korona zęba. Stosowanie implantów w przypadku odbudowy utraconych zębów ma wiele zalet, przede wszystkim eliminuje konieczność szlifowania sąsiednich zębów, zachowuje podstawę kostną, pozwala zrezygnować z niewygodnych protez wyjmowanych i nieestetycznych zaczepów metalowych.

Zabiegi wykonywane w naszym centrum to:

  • wszczepienie implantu,
  • zabiegi odbudowujące kość (augmentacja, czyli regeneracja kości z wykorzystaniem materiałów kościozastępczych i dystrakcja kości wyrostka zębodołowego),
  • podniesienie dna zatoki szczękowej (dotyczy bocznego odcinka szczęki, przy niewystarczającej ilości kości do wszczepienia implantu – technika otwarta, tzw. sinus lift, lub technika zamknięta, tzw. osteotomowa).

Nasi specjaliści:

Magdalena Nadolna-KarpińskaMarek Adwent

Pozostałe usługi:

Stomatologia estetyczna
Nowoczesna protetyka
Chirurgia
Endodoncja
Stomatologia zachowawcza
Stomatologia dziecięca
Ortodoncja w każdym wieku
Periodontologia
Profilaktyka
Diagnostyka radiologiczna
Wybielanie zębów
Leczenie kobiet w ciąży

Zarejestruj się!

Please wait...