Ortodoncja w każdym wieku

ortodoncja

W naszej klinice wysoką jakość usług w dziedzinie ortodoncji gwarantuje Państwu wysoko wykwalifikowany personel. Specjalista ortodoncji, doktor nauk medycznych Patrycja Downarowicz, z pasją i zdrowym rozsądkiem popartym długoletnim doświadczeniem indywidualnie podchodzi do każdego pacjenta.

W dzisiejszych czasach, gdy piękny uśmiech jest prawdziwym atutem w życiu prywatnym i zawodowym, ortodoncja stała się jedną z najpopularniejszych i najszybciej rozwijających się dziedzin stomatologii. W jej zakres wchodzą kontrola rozwoju uzębienia i twarzy oraz korygowanie odchyleń we wzajemnym układzie zębów i kości części twarzowej czaszki. Poza poprawą wyglądu i samopoczucia skutecznie przeprowadzone leczenie ortodontyczne zapewnia opóźnienie starzenia się twarzy i poprawę wymowy oraz łatwiejsze oczyszczanie zębów.

Proponujemy Państwu następujące zabiegi:

 • leczenie ortodontyczne dzieci (aparaty stałe i ruchome),
 • ortodoncja dla dorosłych (aparaty stałe – standardowe wargowe, aparaty lingualne, estetyczne aparaty invisalign w postaci przezroczystych nakładek firmy AccuSmile),
 • ortodoncja przedprotetyczna,
 • ortodoncja przedimplantacyjna,
 • ortognatyka (chirurgia twarzy).

Najczęściej zadawane pytania:

Aparat stały metalowy tradycyjny: Jest najczęściej stosowanym rodzajem aparatu, wykonany jest z materiałów wysokiej jakości i działa bardzo precyzyjnie. Zamki i pierścienie są przyklejone bezpośrednio do zębów, do nich dowiązywany jest metalowy łuk, który aktywuje ruchy zębów. Elementem łączącym są ligatury.

Aparat stały estetyczny tradycyjny: Zamki aparatu estetycznego wykonane są z ceramiki w kolorze zębów, bądź z zamków przeźroczystych wykonanych z kryształów szafiru. W połączeniu z niewidocznymi ligaturami, aparat estetyczny jest mniej widoczny. Elementy aktywujące ruch zębów (łuki) są metalowe, jednak w pierwszym okresie leczenia mogą być białe (powlekane).

Aparat samoligaturujący: Technika bezligaturowa to kolejny krok w rozwoju ortodoncji, która daje nowe możliwości leczenia w porównaniu z aparatami stałymi tradycyjnymi. W czasie leczenia ważne jest, aby łuk metalowy luźno przesuwał się w szczelinie zamka. Z tego powodu opracowano zamek samoligaturujący, w którym tarcie między zamkiem a łukiem zostało maksymalnie zredukowane z powodu umieszczenia w jego budowie specjalnej „klapki”. Taka budowa zamka przyspiesza leczenie ortodontyczne, redukuje ilość wizyt kontrolnych i znacznie eliminuje dolegliwości bólowe związane z użytkowaniem aparatu. Pierwszym aparatem samoligaturującym na bazie którego powstawały inne aparaty samoligaturujące jest aparat typu Damon (system Damon). Zaletą systemu Damon w stosunku do innych systemów aparatów są: skrócony czas leczenia ortodontycznego, mniej wizyt kontrolnych w trakcie leczenia, mniejsze odczucia bólowe w trakcie leczenia, ograniczenie konieczności usuwania zębów.

Aparat nakładkowy (Clear Aligner, niewidoczne leczenie ortodontyczne): Są to przeźroczyste nakładki, które pacjent samodzielnie nakłada na zęby celem korekty wady zgryzu. Przeznaczony dla pacjentów wymagających dużej estetyki leczenia. Przeznaczony do niewielkich i średnich wad zgryzu i wad zębowych. Często stosowany po już przeprowadzonym leczeniu aparatami

Ceny:

 • Konsultacja ortodontyczna z planem leczenia i modelami diagnostycznymi – 250 zł
 • Porada ortodontyczna – 100 zł 
 • Konsultacja ortodontyczna do leczenia Clear Aligner – 300 zł 
 • Aparat ruchomy jednoszczękowy – 570 zł
 • Aparat stały cienkołukowy tradycyjny metalowy (1 łuk) – 2000 zł
 • Aparat stały cienkołukowy tradycyjny estetyczny (1 łuk) – 2500 zł
 • Aparat stały cienkołukowy samoligaturujacy, metalowy (1 łuk) – 3500 zł 
 • Aparat stały cienkołukowy samoligaturujący, estetyczny (1 łuk) –  4200 zł
 • Aparat stały bezligaturowy metalowy Damon (1 łuk) – 3500 zł
 • Aparat stały bezligaturowy estetyczny Damon (1 łuk) – 4200 zł
 • Aktywacja aparatu/ Wizyta kontrolna – 150-200 zł
 • Demontaż aparatu (1 łuk) – 500 zł 
 • Szyna retencyjna – 250 zł
 • Leczenie Clear Aligner – 1125zł (1 etap, 1 łuk)

Nasi specjaliści:

Patrycja Downarowicz

Pozostałe usługi:

Zarejestruj się!

Administratorem Twoich danych osobowych jest Magdalena Nadolna-Karpińska prowadzącą działalność gospodarczą pod firmą M-Dent Centrum Stomatologii Estetycznej i Implantologii Magdalena Nadolna-Karpińska, ul. Józefa Ignacego Kraszewskiego 26/17, 50 – 229 Wrocław ("M-Dent"). M-Dent przetwarza dane osobowe w celu odpowiedzi na Twoje pytania skierowane drogą mailową (art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Przysługuje Ci prawo do zgłoszenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Odbiorcami Twoich danych osobowych mogą być podmioty świadczące usługi IT na rzecz M-Dentu. Dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do przygotowania i przesłania odpowiedzi na zapytanie, nie dłużej niż przez okres przedawnienia roszczeń wynikających z pytania. Masz prawo do żądania od M-Dentu dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych. Masz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne. Niepodanie danych uniemożliwia przesłanie odpowiedzi na Twoje pytanie. Więcej informacji znajdziesz w Klauzuli informacyjnej

Please wait...