Profilaktyka

profilaktykaZachowanie zdrowych i pięknych zębów przez całe życie jest pragnieniem nas wszystkich. Wiemy, że stan zdrowotny jamy ustnej przekłada się na jakość życia, estetyczny wygląd, a ten z kolei determinuje samopoczucie i uznanie środowiska.

Profilaktyka to zapobieganie nie tylko powstawaniu choroby, ale również jej rozszerzaniu się, a także ochrona przed powikłaniami.

Profilaktyka domowa stosowana przez każdego z nas to odpowiednie szczotkowanie zębów pastami z fluorem oraz troska o prawidłowy dobór pokarmów, niesprzyjających rozwojowi próchnicy. Jak się jednak okazuje, to nie wystarcza. Konieczna staje się profilaktyka profesjonalna. W naszym centrum w tym ważnym zadaniu lekarzom pomagają dyplomowane higienistki stomatologiczne, które z wielkim zaangażowaniem i zgodnie ze swoimi kwalifikacjami wykonują niektóre zabiegi higienizacyjne.

Proponowane zabiegi:

  • ultradźwiękowe usuwanie bakteryjnej płytki nazębnej, złogów kamienia nad- i poddziąsłowego (scaling),
  • usuwanie osadów i przebarwień przy pomocy piaskarki Air Flow (piaskowanie),
  • fluoryzacja zębów przy pomocy stężonych preparatów fluorowych,
  • lakowanie bruzd w celu zabezpieczenia zębów przed próchnicą,
  • lakierowanie preparatami fluoru,
  • instruktaż higieny jamy ustnej.

Szczególną troską obejmujemy kobiety ciężarne, ustalając dla nich, we współpracy z lekarzami ginekologami, specjalny program profilaktyczno-leczniczy.

Nasi specjaliści:

Pozostałe usługi:

Zarejestruj się!

Administratorem Twoich danych osobowych jest Magdalena Nadolna-Karpińska prowadzącą działalność gospodarczą pod firmą M-Dent Centrum Stomatologii Estetycznej i Implantologii Magdalena Nadolna-Karpińska, ul. Józefa Ignacego Kraszewskiego 26/17, 50 – 229 Wrocław ("M-Dent"). M-Dent przetwarza dane osobowe w celu odpowiedzi na Twoje pytania skierowane drogą mailową (art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Przysługuje Ci prawo do zgłoszenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Odbiorcami Twoich danych osobowych mogą być podmioty świadczące usługi IT na rzecz M-Dentu. Dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do przygotowania i przesłania odpowiedzi na zapytanie, nie dłużej niż przez okres przedawnienia roszczeń wynikających z pytania. Masz prawo do żądania od M-Dentu dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych. Masz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne. Niepodanie danych uniemożliwia przesłanie odpowiedzi na Twoje pytanie. Więcej informacji znajdziesz w Klauzuli informacyjnej

Proszę czekać ...