Stomatologia zachowawcza

zachowawcza

Stomatologia zachowawcza zajmuje się metodami zachowania zębów w ich naturalnym kształcie i kolorze. Domeną tej dziedziny jest zapobieganie oraz leczenie skutków najbardziej rozpowszechnionej choroby zębów, jaką jest próchnica.

Proponowane przez nas zabiegi obejmują:

  • profilaktykę (usuwanie kamienia i osadów),
  • leczenie ubytków próchnicowych (najnowsze materiały do wypełnień oraz wypełnienia typu onlay, inlay),
  • leczenie kanałowe (usunięcie chorej tkanki, tzw. miazgi zęba, zastąpienie jej i wypełnienie odpowiednim materiałem; zobacz Endodoncja),
  • stomatologia estetyczna.

Pacjenci zgłaszający się do naszej kliniki spotykają się z fachową, rzetelną poradą i pomocą – niezależnie od etapu rozwoju choroby próchnicowej dotykającej ich uzębienia. Obecnie leczenie ubytków stało się całkowicie bezbolesne dzięki stosowaniu różnych działających miejscowo środków znieczulających, dobranych do wieku oraz zdrowia ogólnego pacjenta. Mając na uwadze strach pacjenta przed igłą, moment iniekcji poprzedzamy posmarowaniem dziąsła i tkanek otaczających ząb specjalną galaretką znieczulającą o przyjemnym owocowym smaku.

Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych materiałów nanokompozytowych wypełnienie może być wykonane w bardzo estetyczny sposób, przywracając zębom ich naturalne właściwości. Ogromna gama kolorystyczna wypełnień pozwala na ich perfekcyjne dopasowanie, a strukturalna budowa materiału jest w obecnych czasach bardzo zbliżona do budowy i twardości naszych zębów.

Alternatywą dla wypełnień kompozytowych zakładanych bezpośrednio do opracowanego ubytku mogą być wkłady (inlay) lub nakłady (onlay) porcelanowe lub kompozytowe, precyzyjnie wykonane we współpracującej z nami pracowni protetycznej, wklejane na specjalny system łączący.

Zdarza się jednak często, że w wyniku próchnicy lub leczenia kanałowego tkanki zęba ulegają znacznemu zniszczeniu. W takim przypadku dodatkowym elementem wzmacniającym mogą być komponenty z włókna szklanego. Nowoczesna technologia rekonstrukcji i odbudowy zębów mocno zniszczonych wykorzystująca włókna szklane jest wyjątkowo skuteczną metodą przywracania wspaniałego uśmiechu u naszych pacjentów.

Nasi specjaliści:

Justyna StańczykEwelina LubońNatalia Lach

Pozostałe usługi:

Zarejestruj się!

Administratorem Twoich danych osobowych jest Magdalena Nadolna-Karpińska prowadzącą działalność gospodarczą pod firmą M-Dent Centrum Stomatologii Estetycznej i Implantologii Magdalena Nadolna-Karpińska, ul. Józefa Ignacego Kraszewskiego 26/17, 50 – 229 Wrocław ("M-Dent"). M-Dent przetwarza dane osobowe w celu odpowiedzi na Twoje pytania skierowane drogą mailową (art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Przysługuje Ci prawo do zgłoszenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Odbiorcami Twoich danych osobowych mogą być podmioty świadczące usługi IT na rzecz M-Dentu. Dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do przygotowania i przesłania odpowiedzi na zapytanie, nie dłużej niż przez okres przedawnienia roszczeń wynikających z pytania. Masz prawo do żądania od M-Dentu dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych. Masz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne. Niepodanie danych uniemożliwia przesłanie odpowiedzi na Twoje pytanie. Więcej informacji znajdziesz w Klauzuli informacyjnej

Proszę czekać ...