Zadzwoń: +48 71 321 73 77, +48 664 170 508|mdent@mdent.wroclaw.pl
Endodoncja (leczenie kanałowe) 2017-04-18T19:33:05+00:00

Endodoncja (leczenie kanałowe)

endodoncjaPacjent zgłaszający się z bólem często słyszy od stomatologa słowa: „ząb należy przeleczyć kanałowo”. Nasz ząb to mały „organizm”, który posiada własne unerwienie i unaczynienie.

Gdy zaburzymy jego stabilność, np. poprzez obecność głębokiego ubytku, doprowadzimy do stanu zapalnego miazgi. Ząb zaczyna wtedy boleć, z mniejszym lub większym nasileniem.

Leczenie endodontyczne polega na usunięciu wewnętrznej, zainfekowanej tkanki zęba, oczyszczeniu kanału, jego dezynfekcji i szczelnym wypełnieniu odpowiednimi materiałami.

W naszej klinice do tego celu stosujemy najnowocześniejszy sprzęt (m.in. mikroskop zabiegowy OPMI pico ZEISS) i materiały: narzędzia maszynowe tytanowo-niklowe oraz ciekłą gutaperkę na gorąco. Elektroniczny pomiar długości kanału i odległości od wierzchołka korzenia wykonujemy dzięki bardzo dokładnym endometrom firmy Morita.

Do opracowania kanału służą nam mikrosilniki endodontyczne z systemem narzędzi rotacyjnych oraz instrumenty ultradźwiękowe (przy kanałach korzeniowych).

Niezwykle istotną metodą badań jest radiowizjografia cyfrowa, a w trudnych przypadkach tomografia komputerowa, pozwalająca na kontrolę radiologiczną całego przebiegu leczenia kanałowego. Dzięki zminimalizowaniu dawek promieniowania wykonywanie prześwietleń stało się bezpieczne.

Nasi specjaliści:

Radosław RomanikMaria BiczyskoEwelina LubońMonika Banaszek-RolaNatalia Lach

Pozostałe usługi:

Stomatologia estetyczna
Implantologia
Nowoczesna protetyka
Chirurgia
Stomatologia zachowawcza
Stomatologia dziecięca
Ortodoncja w każdym wieku
Periodontologia
Profilaktyka
Diagnostyka radiologiczna
Wybielanie zębów
Leczenie kobiet w ciąży

Zarejestruj się!

Please wait...